Arabalarla ilgili her şey!

Otomobil Kullananlar İçin Pratik Bilgiler

0 11

Günlük otomobil kullanıcılarının işine yarayacak pratik bilgiler ve kolayca uygulayabileceğiniz etkili olacak yöntemler yaşamımızı oldukça kolay hale getirecek. Her zaman yenilerini ekleyebileceğiniz pratik bilgiler hep hafızanızın bir yerlerinde dursun.

Araç içinde evlerde kullanılan yapı marketlerde kolaylıkla bulunan organizerleri kullanmaktan geri kalmayın. Otomobil kullanırken bide çocuğunuz varsa hep bir şeyler aramak zorunda kalmayın. Yaz aylarında aracın içinin sıcak olmasından hep şikayet ederiz ve hemen soğutmak için yollar ararız onun için pratik bilgilerden bir tanesi de önce ön kapının birini açıp diğer ön kapıyı devamlı açıp kapatmak hemen aracın içini serinletmek için etkili olacaktır. Araçtaki ufak tefek çizikleri görünmez hale getirmek için tırnak parlatıcısından yardım alabiliriz. Çünkü tırnak parlatıcısı saydam ve renksiz olduğu için çizik yerlere 2-3 kat sürdükten sonra çiziklerin görünmez hale geldiğini göreceksiniz.

En Kolay Olacak Pratik Bilgiler

Aracınızın camlarında stickerlar mı var artık onları istemiyorsanız gazete parçasını ıslatıp 10-15 dakika stickerin üstünde bekletin ve kolayca çıktığını göreceksiniz. Kış aylarında sıkça yaşana sorunlardan bir tanesi de donmuş anahtar kilididir.

araba organizerleri

Bunun içinde en iyi çözüm anti-bakteriyel el kremidir. El kremini anahtarın girişine ve iç kısmına doğru sürer iseniz donukluğun hemen geçtiğini göreceksiniz. Araç farlarınız için güzel bir temizleyici olan diş macunu ile temizleyebilirsiniz. Su birikintilerine girdikten sonra ıslanan firen balatalarını kurutmak için hafifçe frene kısa süre basılmalıdır. Yaz aylarında sıcak hava ve güneş ışığı kış aylarında ise yağmur ve çamur aracınızın boyasında deformasyonlara neden olduğu için en az yılda iki kez arabanıza cila yaptırın. Kırmızı, siyah veya beyaz diğer renklere göre asit ve güneş ışınlarından çok fazla zarar görür. Aracınıza cila yapılması, aracın boyasına parlaklık kazandırdığı gibi çizikleri de yok etmektedir. Aracınızda koltuk başlarını sakın indirmeyin olası çarpma anında boynunuzda meydana gelebilecek zedelenmeyi engellemesi için aracınıza yerleştirilmiştir. Fren hidrolik yağının seviyesindeki azalma olası bir arıza olarak kabul edilir. Fren pedalına basıldığında pedal önce bir yerde durup sonradan gevşeme yapıyorsa ciddi bir sorun var demektir. Fren pedalına basıldığında araç içinde yaylanma varsa sistemde hava vardır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.